تبلیغات
اکسین Oxin - معایب و کاستی های گواهینامه بین المللی رانندگی 1 ساله (صادره از آژانس های مسافرتی کشور ایران)

اکسین Oxin

فروش ویزا کارت و مستر کارت - سیم کارت و گواهینامه بین المللی- ثبت شرکت بین المللی و اقامت دائم

معایب و کاستی های گواهینامه بین المللی رانندگی 1 ساله (صادره از آژانس های مسافرتی کشور ایران)

پرداخت هزینه های اضافی سالانه :
اکثر افرادی که این گواهینامه (نوع یکساله) را تهیه می کنند جهت تمدید گواهینامه هر ساله مجبورند به تهران مراجعه کرده و متقبل هزینه زیادی جهت رفت و برگشت شوند.

این افراد (استفاده کنندگان از گواهینامه بین المللی 1 ساله) بعضا به دلیل مسایل و مشکلات سیاسی ایران در برخی برهه های زمانی در برخی کشورها دچار مشکل عدم اعتبار گواهینامه می شوند.

اشخاصی که در امور بین المللی مشغول فعالیتند مجبورند جهت تمدید گواهینامه های 6 ماهه و یا یک ساله وقت و فرصت ارزشمند خود را جهت مراجعت به ایران و اقدام جهت تمدید گواهینامه هر سال مکررا به عمل بیاورند .

گواهینامه بین المللی 1 ساله تنها در 160 کشور که مُهر جهانگردی ایران در آن ها مورد تایید باشد معتبر خواهد بود. ولی مدارک بین المللی جهانی تفاوت داشته و  وابسته به مهر کشور خاصی نیست.
کانون اتومبیلرانی ایران اعتبار گواهینامه های 1 ساله ای که صادر می کند منوط به عضویت در سازمان های FIA (فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی) و AIT (اتحادیه بین المللی جهانگردی) می باشد که مجموعا حدود 160 کشور عضو آن هستند.

گواهینامه های بین المللی 1 ساله فاقد کارت بوده و اصلا دارای نوار مغناطیسی جهت ذخیره سازی اطلاعات بصورت الکترونیکی نبوده و بعضا استفاده از آن در کشورهای پیشرفته که پلیس آن مجهز به سیستم های کارت خوان الکترونیک مخصوص گواهینامه های رانندگی است ، تعجب آور و بعضا در برخی موارد مشکل زاست.

اعتبار گواهینامه بین المللی رانندگی 1 ساله منوط به تمدید قرار داد ایران با کشورهایی است که با آن ها در این زمینه قرارداد بسته است و چنانچه به هر علت این قرار داد با هر کدام از کشورها در یک سال تمدید نشود موجبات عدم اعتبار گواهینامه در آن کشور فراهم آمده است !

جهت دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی 1 ساله داشتن عکس با حجاب جهت خانم ها در ایران الزامی است اما جهت صدور گواهینامه بین المللی 20 ساله چون مرکز صدور سازمان جهانی اتومبیلرانی واقع در امریکاست داشتن عکس با حجاب الزامی نیست.

تبعه افغان و سایر افراد با تبعیت غیر ایرانی در ایران قادر به ترجمه گواهینامه رانندگی خود به نوع بین المللی با استفاده از گواهینامه های بین المللی 1 ساله به هیچ عنوان نیستند و حتی استفاده از گواهینامه رانندگی غیر بین المللی پایه یک برای افغان ها در ایران ممنوع می باشد!

گواهینامه بین المللی 1 ساله در پایین ترین حالت خود در حال حاضر (1388) چیزی حدود 30 هزارتومان قیمت دارد و حداکثر تا 1 سال اعتبار دارد در حالی که در نوع بیست ساله به ازای هر سال اعتبار مبلغ کمتری دریافت می گردد. همه این ها در برابر امتیازات بیشتر گواهینامه بین المللی رانندگی 20 ساله در برابر نوع 1 ساله است و جالب است بدانید با پرداخت مبلغ گواهینامه بین المللی بیست ساله شما آسوده خاطر از تغییر قیمت گواهینامه های بین المللی تا 20 سال به رانندگی می پردازید اما با داشتن نوع یک ساله به مرور زمان در سال های بعدی طبیعتا قیمت گواهینامه 1 ساله ثابت نخواهد بود و همانند تورم موجود در سایر موارد افزایش خواهد داشت
مزایا و امتیازات گواهینامه بین المللی رانندگی 1 ساله  (صادره از آژانس های مسافرتی کشور ایران) :

معایب :
-1
عدم پذیرش در مقاطع حساس سیاسی

-2نیاز به صرف وقت جهت تمدید در هر سال

-3اعتبار تنها در 160 کشور دارای روابط ترانزیتی با ایران به دلیل استفاده از مهر کانون اتومبیلرانی ایران در پای گواهینامه 1 ساله

-4غیر هوشمند بودن گواهینامه 1 ساله

-5آنچه اعتبار گواهینامه های یک ساله را محدود به یک سال کرده است

-6الزام به استفاده از عکس با حجاب حتی برای غیر مسلمانان ایرانی

-7عدم امکان صدور گواهینامه بین المللی رانندگی 1 ساله برای افغان ها و سایر خارجی هایی که در ایران هستند

-8عدم ترجمه گواهینامه بین المللی 20 ساله به کلیه زبان های مهم بین المللی

-9هزینه بالا نسبت به امتیازات کم

مزایا :

-1صدور یک روزه

-2جهت استفاده کسانی که تنها مدت محدودی نهایتا یک سال به گواهینامه احتیاج دارند کفایت می کند و در این مورد خاص هزینه تمام شده برای شخص کمتر خواهد بود

 

نویسندگان

itmavara_com_logo
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :